Absolvovali sme 

Svoj druhý pobyt v Šamoríne sme zahájili v deň, keď mali dievčatká 4 roky. Ani narodeniny nás nezabrzdili a Anetka poctivo trénovala. Zamerali sme sa najmä na zdokonalenie štvornožkovania, no kvôli zhoršujúcej sa pandemickej situácií sme pobyt museli prerušiť predčasne, no našťastie sme ho stihli dobojovať ešte pred lockdownom.

V septembri Anetka absolvovala nové cvičenie v Košiciach pod vedením skúseného kondičného trénera. Iný prístup, iné cvičebné metódy a cvičenie ako také bolo pre Anetku príjemnou zmenou a na cvičenie si veľmi pekne zvykla.

Prvé prázdninové týždne Anetka odcvičila v Košiciach - v centre Liberta. Cvičila tam za pomoci fyzioterapeutov, s ktorými trénovala chôdzu, ale i štvornožkovanie. Celý čas cvičila v špeciálnom TheraTogs obleku, ktorý jej o čosi viac pomohol v držaní tela a samostatných pohyboch.

V júni Anetuška cvičila v rehabilitačnom centre Aliana v Šamoríne. Práve tu, za pomoci úžasnej fyzioterapeutky, sme zaznamenali veľké úspechy - za pomoci chodítka prešla svoje prvé krôčiky, učila sa štvornožkovať a mala zo svojich samostatných pohybov veľkú radosť. Cvičila dvojfázovo a po každom cvičení ju čakala masáž nôh a chrbta.

Našou prvou zastávkou v roku 2020 bol rehabilitačný pobyt v Špecializovanej rehabilitačnej nemocnici v Dunajskej Lužnej, kde sme boli prvýkrát. S Anetkou sme tam strávili 8 dní, kde sme okrem procedúr každý deň individuálne cvičili. Doobeda Anetka cvičila Vojtovou metódou a v poobedných hodinách koncept Bobath.

Koncom roka 2019 sme na 12 dní odcestovali spolu s Anetkou za delfínmi na Ukrajinu. Túto terapiu sme si vybrali preto, že delfínoterapia pomáha najmä deťom s psycho-neurologickými ochoreniami, vývojovými poruchami a pomáha nadviazať pozitívny kontakt s ostatnými. Pozitívne emócie z komunikácie s delfínom pomáhajú výrazne stimulovať duševný, rečový...

V roku 2019 Anetka absolvovala kúpeľný pobyt v Sanatóriu Klimkovice v Čechách. Strávili sme tam 21 dní a za pomoci skvelých ľudí okolo urobila veľké pokroky. Každý deň sme poctivo cvičili a absolvovali pohybovú liečbu. Okrem toho sme sa Anetku snažili čo najviac senzoricky stimulovať prostredníctvom miestnosti Snoezelen a iných skvelých terapií.

Keďže obe naše dievčatká mali viackrát operovaný zrak, hľadali sme možnosti ako im pomôcť aj po tejto stránke. Našli sme metódu, ktorú sme absolvovali a následne i aplikovali doma. Po zakúpení knihy nám mnohé veci ohľadom zlepšovania zraku boli jasnejšie a zrozumiteľnejšie. Batesova metóda je metóda, ktorá za pomoci jednoduchých techník pomáha...

V priebehu roka 2018/2019 sme raz za mesiac absolvovali kraniosakrálnu terapiu v Banskej Bystrici. Táto terapia patrí medzi jemné manuálne terapie, ktorá pracuje s kraniosakrálnym systémom. Tento systém zahŕňa mozgovomiechovú tekutinu, obaly CNS, krížovú kosť spolu s kosťami lebky. Terapeut vyšetruje pohyblivosť jednotlivých tkanív, kde...

Od štyroch mesiacov dvojky cvičili Vojtovu metódu. Bolo nám jasné, že tento typ cvičenia nepatrí medzi populárne, v zmysle obľúbenosti u detí, ale vedeli sme, že je to pre ich štart nevyhnutné. Cvičili sme pod dohľadom terapeutov a potom poctivo doma 3x denne. Máme pocit, že práve tieto dva roky intenzívneho cvičenia najmä Adelke veľmi pomohli k...